Suknia ślubna charytatywnie. 

Fundacja, Afryka, PCK itp. Komu oddać suknie ślubne za darmo?

Próbujesz już od dawna sprzedać suknię ślubną i nie ma nią zainteresowania a ty zwyczajnie masz jej dość. Albo jesteś po rozwodzie i suknia źle ci się kojarzy. Albo jesteś szczęśliwą mężatką, ale weselicho było konkretne, zatem i suknia mocno ucierpiała 🙂 W każdym razie szanse, że ktokolwiek ją kupi, są marne. Albo koszt jej reperacji jest na tyle duży, że inwestycja staje się zbyt ryzykowna.

Co zrobić z suknią? Może ją oddać komuś potrzebującemu? Może wysłać do Afryki lub wrzucić do kontenera na używaną odzież? A może zajmuje się tym profesjonalnie jakaś fundacja?

Niestety tygodniowe googlowanie na początku 2017r nie dało większych efektów. Nie znaleźliśmy ani jednej fundacji, która prowadziłaby akcje stricte nastawione na przekazywanie używanych sukni ślubnych. Mieliśmy w tamtym czasie nawet 2 Klientki, które brały ślub w Afryce, z rodowitymi Afrykanami, jednak one też o niczym nie słyszały. Potwierdziły jedynie, że tam faktycznie suknie by się przydały, bo często panny młode do ślubu idą w sukniach brudnych, o dopasowaniu nikt nawet nie myśli. Wysłałam zatem wiadomości do kilku fundacji, które zajmują się współpracą z Afryką. Niestety nikt z nich mi nie odpowiedział 🙁 Wysłałam też wiadomości do różnych fundacji zajmujących się wspieraniem biednych. Wszystkie, poza jedną, trafiły w próżnię. Na tą jedną dostałam odpowiedź, abym skontaktowała się z Fundacją Mają Przyszłość.

Rozmowy zakończyły się nawiązaniem współpracy 🙂 I możemy w końcu oficjalnie przekazywać Państwu namiary do tej wspaniałej Fundacji, która robi użytek z sukien, których inni już nie chcą. I to użytek cudowny, bo pieniądze trafiają na chore dzieciaczki. W skrócie mówiąc, kobiety zakładają suknie i dają się fotografować przy różnych brandowych produktach (np. gigantyczna butelka piwa, rowery) i miejscach (np. SPA lub kino). Potem właściciel tego produktu lub miejsca może wykorzystywać te zdjęcia w celach marketingowych a pieniądze, które zapłacił, idą właśnie na dzieciaczki. Ciekawa, nowatorska koncepcja. I działa. Działa już od 2008 roku, w tym roku (2017) po raz pierwszy też w Warszawie.

Więcej o akcji na stronie Akcji Panny Młode.

Oto link do zbiórki dla małego Ksawerego, wybranka tegorocznej (2017) edycji Akcji Charytatywnej Panny Młode w Warszawie: https://fanimani.pl/zbiorka/panny-mlode-warszawa-dla-ksawerego/

Każdy, kto chciałby przekazać suknię Fundacji (bo można też po prostu samemu przyłączyć się do Akcji i ją założyć), może przesłać ją na adres Fundacji lub nasz lub przywieźć ją do naszego Komisu w ustalonym wcześniej terminie (skontaktuj się z nami). Oferujemy darmowe pranie przekazanych sukien.

A oto suknie, które zostały przekazane do tej pory. Wszystkim byłym właścicielkom serdecznie dziękujemy za dobre serce i życzymy, by los się Paniom za tą dobroć odwdzięczył.