Krótka suknia ślubna

Skoro to czytasz, to pewnie poszukujesz krótkiej sukni ślubnej. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, rozważ poniższe kwestie.

Wysokość obcasa

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że nogi najładniej wyglądają na wysokich obcasach. Jeśli zatem potrafisz i lubisz w takowych chodzić, krótka suknia ślubna wyeksponuje twoje smukłe nogi. 7cm to moim zdaniem absolutne minimum. Jeśli koniecznie chcesz krótką suknię, a nie jesteś przyzwyczajona do obcasów, poszukaj butów na platformie – wówczas stopa będzie mniej wygięta i będzie ci wygodniej. Oprócz wysokości obcasa, duże znaczenie ma też oczywiście jego kształt. Kaczuszki i grube słupki, mimo iż bardzo wygodne, z całą pewnością odpadają.

Jest tylko jeden wyjątek od tej reguły – usprawiedliwiająca to stylizacja. Jeśli bowiem do krótkiej sukni ślubnej założysz czeszki lub czerwone tenisówki, a reszta dodatków będzie do tego obuwia nawiązywać, goście spojrzą na Twój ubiór z sympatią 🙂

Wygląd nóg

Jeśli masz zgrabne nogi, super. Zastanów się tylko, czy nie masz może tendencji do puchnięcia, co doskwiera niektórym kobietom. Jeśli tak, lepiej zrezygnuj z krótkiej sukni ślubnej, możesz chcieć je wówczas chować. Tym bardziej, jeśli w związku z tym potrzebowałabyś założyć buty na płaskiej podeszwie.

Stylistyka

O ile przy ślubie w stylu Audrey Hepburn suknia do połowy łydki podkreśli klimat, o tyle obecność takowej w majestatycznej bazylice czy sali z kryształowymi żyrandolami będzie już sprawiać wrażenie infantylności. Jeśli zatem zależy ci na krótkiej sukni a nie pasuje ona stylem, rozważ doszycie osobno długiego trenu lub długiej, nakładanej spódnicy. Możesz też oczywiście mieć drugą, krótką suknię – na przebranie lub poprawiny.

Przymierzaj różne długości

Zanim podejmiesz decyzję, przymierz różne suknie. Nie ograniczaj się do założonych przez siebie wytycznych. Duża część panien młodych, która planowała założyć krótką suknię, zmieniła zdanie po założeniu długiej. I na odwrót 🙂 W śród samych krótkich sukien masz także dużą różnorodność: mini, za kolano, do połowy łydki, nad kostkę. Poszukaj długości, która najbardziej przypadnie ci do gustu.

Większy wybór przy krótkiej

Jeśli nie znalazłaś do tej pory idealnej krótkiej sukni, znajdź taką, która ma idealną górę i poproś o jej skrócenie. Zdecydowaną większość długich sukien ślubnych da się przerobić na krótkie. W przypadku wysokich panien młodych ogromną zaletą krótkich sukien ślubnych jest to, że będą miały wówczas większy wybór 🙂 W tym momencie jedynym ograniczeniem jest rozmiar sukni.

Pytaj i zgłaszaj

Jeśli chcesz, aby suknia była bardziej rozkloszowana, załóż pod spód halkę usztywniającą (dostępna choćby na popularnych portalach aukcyjnych). Pamiętaj, że w sukniach naprawdę dużo da się pozmieniać. Jeśli w sukni jest cokolwiek, co chciałabyś zmienić, zawsze zgłaszaj to obsłudze. Dowiesz się, na ile Twoje oczekiwania są do zrealizowania.